1 października 2024 odbyła się II edycja gry miejskiej "Śladem podstawowych wartości". Promowanie i podnoszenie wiedzy o wartościach unijnych w świadomości mieszkańców Kutna to projekt propagujący podstawowe wartości zoorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Projekt propagujący podstawowe wartości unijne stanowią treści zapisane w Karcie Praw Podstawowych. To właśnie na zapisach Karty Praw Podstawowych oparta jest ta gra, której pierwsza edycja odbyła się w czerwcu. Uczniowie z naszej szkoły, klasy VI b oraz VI c wraz z opiekunem dotarli do mety jako pierwsi!
II edycja gry miejskiej "Śladem podstawowych wartości"
Stróżewko - wycieczka na sto dwa!
- 18
Ochy i achy uczniów klasy 1a i 2a rozlegały się po aktywnej i pełnej wrażeń wycieczce do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Podczas swobodnej zabawy, w bawialni pełnej zabawek sensorycznych, logicznych i zręcznościowych, dzieci przeżyły radosne chwile wspinając się, skacząc, bujając, biegając, manipulując, odkrywając. Szczególnych wrażeń dostarczyły im warsztaty chemiczne, podczas których m.in. skonstruowali „miniaturowe wulkany”, stworzyli kulę do kąpieli i sprawdzali, jak za pomocą octu i sody zgasić płomień świecy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z animatorami, wspólny taniec oraz pokaz baniek mydlanych. Oby więcej takich fantastycznych wyjazdów!
Klasowy Konkurs Pięknego Czytania w klasie IIIa
W dniu 24.09.2024 roku w kl 3a odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie tej klasy. Celem konkursu było, kształcenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie twórczych talentów.
Komisja konkursowa wybrała spośród uczestników 3 uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów oraz tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Zostali nimi Franciszek Stokwiszewski ,Hanna Michalska i Szymon Gutarowski . Przyznano też wyróżnienia za sukcesy w rozwijaniu umiejętności czytania, trzymali je Filip Wojtczak i Kira Stepanowa.
Zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.
Odwiedziny na EKOFARMIE
- 23
W dniu 24 września dzieci z klasy 1b wraz z opiekunami odwiedziły ekofarmę w Kutnie - SIŁA Z NATURY.
To piękne gospodarstwo, które w swojej ofercie posiada cudowne alpaki peruwiańskie i owce rasy wallis blacknose oraz wspaniałego koziołka.
Dzieci piekły kiełbaski na ognisku, grały i bawiły się.☺️🥕To była świetna zabawa i ogrom radości dla każdego☺️🥕
Ciechocinek- RANCHO POD OLSZYNĄ
- 20
Dania 11.09.2024r. uczniowie klas 1c,2c i 3b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Ciechocinka. Zwiedzili Park Zdrojowy,Tężnie, podziwiali fontannę Grzybek i wiele ciekawych miejsc. Po interesującej przechadzce z przewodnikiem grupy ruszyły do RANCHA. Tam po upieczeniu kiełbasek na ognisku, każdy mógł przejechać się konno i postrzelać z wiatrówki. Po intensywnym dniu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do domu.
Wycieczka do Malinowego Grodu
- 28
04 września klasa3a i 2c wybrały się na wycieczkę do Malinowego Grodu.
Wycieczka okazała się niezapomnianą przygodą. Swoją podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Komnaty Tajemnic Harrego Pottera. Mielismy okazję przenieść się do Krainy Czarów niczym bohater, chyba wszystkim znanej powieści. Nazbieraliśmy tam mega dużo pozytywnej energii i spakowaliśmy ze sobą „Słoiki Mocy”.
Podczas wycieczki odbyły się warsztaty dla dzieci, w których wzmacnialiśmy poczucie własnej wartości i budowaliśmy pozytywne relację. Byliśmy także w Komnacie Pirata w Podwodnym Świecie, w którym rozmawialiśmy jacy jesteśmy fajni. Przy okazji mieliśmy możliwość pogłaskania kózek i nakarmienie ich marchewkami. Na koniec pofruwaliśmy na miotle i pozjeżdżaliśmy tyrolką.
Dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone, pełne wrażeń i niezapomnianych przygód.
Kutnowski Budżet Obywatelski 2024
Drodzy Państwo w dniu 02 września 2024 r. rusza głosowanie w Kutnowski Budżet Obywatelski. Nasza Szkoła wystartowała z dwoma projektami. Pierwszy o numerze 40 a drugi o numerze 44. Numer 40 to Bezpieczny parking przy Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Kutnie. Natomiast Numer 44 to EKO-MURAL na ścianie SP7 w Kutnie. Będziemy wdzięczni za oddane głosy i udostępnienia innym użytkownikom tej informacji.
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2024/2025
klasa 1 - Poznaję Boży świat, opracowany według programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 2 - „Odkrywam królestwo Boże” opracowany według programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 3 - Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Poznaję Jezusa” opracowany według programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jednośćklasa 4 - Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Odkrywam życie z Jezusem”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 5 - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” – Podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń dla klasy V szkoły podstawowej, opracowany według programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 6 - „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” – Podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń dla klasy VI szkoły podstawowej, opracowany według programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 7 - „Szczęśliwi, którzy czynią dobro” opracowany według programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy zdobywamy świętość” + zeszyt ćwiczeń, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
klasa 8 - Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość” – podręcznik +zeszyt ćwiczeń, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność
Obchody Dni Języków Obcych
- 6
W dniu 13 czerwca rozstrzygnięto dwa konkursy związane z obchodami Dnia Języków Obcych.
Nagrody główne otrzymali:
kategoria klas 1-3Julia Wiśniewska klasa 1a
Róża Lewicka klasa 1a
Ksawery Katra klasa 1a
Hanna Dymkiewicz klasa 1a
Mariia Kryvosheieva klasa 3b Wiktor Nowacki klasa 3b
Kornelia Anielak klasa 2 b
Kategoria klas IV-VII
Nagrody główne otrzymali:Stanisław Lewański klasa 4a
Anna Kaczor klasa 4b
Jakub Grzybowski klasa 5b
Igor Anioł klasa 5c
Aleksander Michalak klasa 6a Martyna Przybysz klasa 6b
Lena Frankowska klasa 6b
Lena Karwacka klasa 6b
Kosma Księżopolski klasa 7a Krzysztof Paluchowski klasa 7b Piotr Szałamacha klasa 7a Krystian Pawłowski klasa 7bWszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe w języku angielskim.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👍
Letni piknik
- 14
Ostatni dzień nauki w szkole klasa 2a spędzała na łonie natury w Parku Wiosny Ludów. Był plażing ,małe ,, co nieco ", spacery, pogaduszki i duuuuu....żo wspólnej zabawy, a potem lody. Jesteśmy umówieni na powtórkę we wrześniu.
Spotkanie z p. Markiem Michalakiem
W dniu 12.06.204 uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Markiem Michalakiem w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie. Były rzecznik praw dziecka, autor książek dla dzieci. Uczniowie wysłuchali prelekcji, mieli też szansę zadać pytania.
Gra miejska "Śladami podstawowych wartości"
12 czerwca w ramach projektu zoorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, propagujacego wartości unijne odbyła się gra miejska "Śladami podstawowych wartości". Gra odbyła się na terenie naszego miasta, rozpoczęła się w Dworku Modrzewiowym. Gra służyła promowaniu i podnoszeniu wiedzy o wartościach unijnych wśród mieszkańców naszego miasta i była skierowana do wszystkich mieszkańców, w różnych grupach wiekowych. Z naszej szkoły brała udział jedna grupa 10 osobowa - uczniowie klas 5a i 5b wraz z opiekunem. Uczestnictwo w grze polegało na przejściu trasy 3,4 lub 5- cio punktowej, odszukaniu punktu z kodem QR, odczytaniu treści ukrytej na tablicach z kodami QR i udzieleniu odpowiedzi na pytania organizatorów dyżurujących w poszczególnych punktach. Nasza grupa zajęła dumne II miejsce, ulegając jedynie jednej ze szkół ponadpodstawowych.
We wrześniu startujemy ponownie 🙂
Zajęcia artystyczno-kulturalne w MDK Kutno
Dnia 28 maja klasa 2B zakończyła cykl zajęć artystyczno - teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Od stycznia dzieci dwa razy w miesiącu miały okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne i plastyczne pod czujnym okiem instruktorów. Zwieńczeniem ich półrocznej pracy było przedstawienie stworzonych przez nich grup teatralnych "Ogród" i "Stajnia z Basenem".
„Piękna i Bestia”
- 36
6 czerwca uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. Piękna i Bestia. Bajkowa sceneria i gra niezwykłych aktorów - marionetek zawieszonych na trzymetrowych niciach, sprawiła, iż widzowie z zapartym tchem patrzyli na to, co działo się na scenie. Treść bajki chwaliła cnoty trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum. Zwracała uwagę na miłość i dobroć, uczucia coraz rzadsze w dzisiejszym, zabieganym świecie.
Po spektaklu dzieci uczestniczyły w teatralnych zajęciach edukacyjnych. Panie animatorki barwnie i żywo przekazały dzieciom informacje dotyczące różnego typu lalek: kukieł, mapetów, pacynek, marionetek, jawajek, masek. Dzieci poznały ich budowę oraz sposoby ich ożywiania.
Najwięcej wrażeń dostarczyła uczniom możliwość dotknięcia i inscenizowania scen z wszystkimi lalkami. Wizyta w teatrze dostarczyła niezapomnianych wrażeń i na pewno zapadnie wszystkim na długo w pamięci.
Laboratorium diagnostyczne
- 8
Uczniowie klasy 3a w dniu 5 czerwca odwiedzili Laboratorium Medyczne Diagnostyka. Zapoznali się z procesem pobierania materiału biologicznego i sposobami jego badania. Zobaczyli wyposażenie pracowni - szereg urządzeń, które umożliwiają wykonanie wielostronnych analiz. Wyniki tych badań pomagają poznać ogólny stan zdrowia i zaplanować leczenie. Uczniowie obserwowali badanie próbek na określenie grupy krwi oraz badanie mikroskopowe kropli krwi. Dowiedzieli się, że praca diagnosty laboratoryjnego wymaga dużej wiedzy i jest bardzo odpowiedzialna.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
- 13
W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy 5a, 6a, 6b, 7a i 7b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Termy Cieplickie- unikalny w Karkonoszach i całym regionie kompleks basenów, którego wyjątkowość polega na wykorzystaniu sławnych wód termalnych o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze. Drugiego dnia mieliśmy możliwość wjechania kolejką na Szrenicę- szczyt o wysokości 1362 m n.p.m. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie i obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie weszliśmy na "Złoty widok", który jest wspaniałym punktem widokowym na całe pasmo Karkonoszy. Zeszliśmy również do wodospadu Szklarka- jednej z perełek i znaków rozpoznawczych Karkonoskiego Parku Narodowego. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Wrocław: Przedmieście Świdnickie, wrocławskie mosty i wyspy, czyli tak zwaną "Wrocławską Wenecję", bulwary, dawną Dzielnicę Żydowską, Operę oraz Narodowe Forum Muzyki.
Pogoda dopisała ☀️☀️☀️i jak zawsze bawiliśmy się świetnie😄⛰️🗺 Nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy🤗
"Kolorowe kredki"
- 7
W dniach 22.04.2024 do 10.05.2024 roku w naszej szkole trwała zbiórka na akcję charytatywno- recyklingową „Kolorowe kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne działania charytatywne.
Zbieraliśmy kredki drewniane oraz ołówki, a następnie segregowaliśmy kolorami oraz wielkością. Później kredki zostały spakowane i wysłane do fundacji, która pracuje nad ich obróbką i segregacją.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.
Warsztaty nt poprawnego segregowania śmieci
- 21
W dniu 04.06.2024r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych ( Ia, Ib,Ic). Warsztaty przeprowadziły przedstawicielki firmy PRE Zero, zajmującej się selektywną zbiórką odpadów na terenie naszego miasta.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady oraz zrozumiały, dlaczego segregowanie odpadów jest konieczne. Sortując śmieci do odpowiednich pojemników, uczniowie utrwalili jaki kolor pojemnika służy do segregowania: szkła, papieru, plastiku. Dzieci dowiedziały się również na czym polega recykling oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania odpadów.
Na zakończenie uczniowie otrzymali worki, długopisy, plan lekcji i inne niespodzianki od firmy PRE ZERO.
Wiosenna profilaktyka
- 12
W ramach realizacji zadań Programu Wychowawczo – Profilaktycznego w miesiącach marzec/kwiecień/maj odbyły się w naszej szkole następujące działania:
- Realizacja rekomendowanego programu profilaktycznego pt. „Debata” w klasach VI a, VI b przez CRPS z Warszawy. Program miał charakter trzygodzinnych warsztatów na temat szkodliwości środków psychoaktywnych i zmniejszenia ryzyka związanego z konsekwencjami ich zażywania.
- Udział uczniów klasy VII b w happeningu dotyczącym zdrowia psychicznego w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę.
- Warsztaty uczniów klas: IVa, IVb, Va, Vb, Vc z psychologiem Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Kutnie na tema: „Jak radzić sobie z agresją i przemocą”.
- Realizacja rekomendowanego programu profilaktycznego „Magiczne kryształy” przez CPU EKSPERT w klasach IIIa, IIIb na temat uzależnień behawioralnych.
- Spotkanie rodziców uczniów klas I-VII z trenerem ROKOMI p. Sylwestrem Jankiem na temat „Jak radzić sobie z emocjami dziecka – praktyczne wskazówki”.
- Udział uczniów klasy Vc w spotkaniu z samorzecznikami – osobami w spektrum autyzmu Klubu Świadomej Młodzieży działającej przy Fundacji Pro-Aperte - dyskusja na temat neuroróżnorodności, pasjach i trudach życia codziennego osób autystycznych.
- Obchody 31 maja Światowego Dnia bez Papierosa, warsztaty w wybranych klasach starszych na temat szkodliwości palenia tytoniu, prelekcja filmu edukacyjnego „Nie spal się na starcie”.
Działania przeprowadzone były z inicjatywy specjalistów szkolnych
p. E. Lewandowskiej, p. E. Michalak i p. E. Najbeg – Pietrzak.
Wizyta w pizzerii
- 15
5 czerwca klasy I C i II B odbyły wycieczkę do pizzerii „Da Grasso” w Kutnie. Dzieci miały okazję zapoznać się z techniką wykonania pizzy, wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze.
Archiwum Aktualności