• „MOVE Week – aktywne przerwy”

          • MOVE Week jest coroczną imprezą o zasięgu europejskim, prezentującą korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu. W tym roku inicjatywy odbywały się pod hasłem „DLA” – DLAczego uprawiasz sport? DLAsiebie, DLAniej, DLAzdrowia, DLAemocji, DLAojczyzny, DLAprzyjaciół.      

              Do Tygodnia Ruchu w dniach 22-29 maja 2023 roku z dużym zaangażowaniem włączyła się społeczność naszej szkoły. Podczas aktywnych przerw nauczyciele jak
            i sami uczniowie oferowali różne formy aktywności. Do ćwiczeń i zabaw ruchowych wykorzystano sale lekcyjne, korytarze szkolne, trawniki, place zabaw, siłownie. Ruchowi towarzyszyły przybory typowe jak piłki, skakanki, obręcze oraz nietypowe jak balony, kubki, chusty, ławki, krzesła. Dzieci z ochotą uczestniczyły w zabawach wykorzystujących muzykę i elementy tańców.  

             Akcja MOVE Week pomogła wzmocnić w dzieciach chęć do aktywności fizycznej, pokazała jak pozbyć się problemów zdrowotnych czy kłopotów z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała.  Zabawy i gry ruchowe wprowadziły dzieci i dorosłych w przyjemny nastrój, dobre samopoczucie, polepszyły stan zdrowotny, sprawność fizyczną, oraz dały radość z umiejętności zespołowego współdziałania.

          • Podsumowanie akcji „Podaj mydło”

          • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje za udziału w ogólnopolskiej akcji  humanitarnej „Podaj mydło”.

            Akcja organizowana była przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio i polegała na zbiórce mydła w kostkach dla lekarzy przebywających w Afryce.  Akcja w naszej szkole trwała od 19.04 do  28.04.2023r. 

            W naszej szkole zebraliśmy łącznie 490 mydeł i 16 małych mydełek. Największą ilość zebrała klasa VI b i  III a. W ramach podziękowania dla uczniów tych klas zostały przekazane ciasteczka, a dla uczniów najaktywniejszych w akcji wręczono długopisy i kredki.

            A teraz tak krótko dla zobrazowania jak wiele dobra można uczynić jedną kostką mydła…. „W Kamerunie kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę. Dur brzuszny, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób brudnych rąk. Można ich uniknąć poprzez mycie. Zebrane przez Was mydło trafi do naszych lekarzy w Afryce”

            Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała dyplom Przyjaciela Afryki.

            Dziękujemy!!!

          • Spotkanie z autorem

          • 8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klas 1 a, 1 b, 2 b i 3 b spotkali się z autorem książek dla dzieci - Eugeniuszem Dolatem.

            Pan Eugeniusz to Latający Dziadek, który napisał takie książki jak: „O kozie Klementynie i innej zwierzynie” , „Czarownica Zołza”, „Bajkolotem nad Łodzią”.

            Na początku spotkania dzieci poznały proces powstawania książki. Następnie nasz gość przedstawił kilka swoich wierszyków. W barwny i zabawny sposób, tworząc małe scenki aktorskie, recytował bajeczki o Sroce, Kozie Klementynie, Psie poliglocie, Hipopotamie i innych zwierzętach.

            Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze a skończyło się podpisywaniem książek.

          • Na piastowskim szlaku - wycieczki do Gniezna, Biskupina, Kruszwicy

          • 17 kwietnia klasy szóste i piąte i 11 maja klasy 2a, 3a odwiedziły najstarsze historycznie miejsca w Polsce. W programach wycieczek znalazły się:

            - Katedra Gnieźnieńska, piękny budynek zbudowany w stylu gotyckim na Wzgórzu Lecha, który jest miejscem pochówku świętego Wojciecha. W katedrze tej ukoronowany został Bolesław Chrobry, a także jego syn – Mieszko II oraz późniejszy władca Bolesław Śmiały. Duże wrażenie na uczniach zrobiły kwatery ze scenami z życia św. Wojciecha przedstawione na drzwiach gnieźnieńskich,

            - Rezerwat archeologiczny w Biskupinie, osada ze śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. W rezerwacie dzieci podziwiały obozowiska łowców i zbieraczy, osady pierwszych rolników, wioskę piastowską, a także Chatę Pałucką. Szczegółowo przyjrzały się osadzie obronnej na półwyspie, podglądały pracę garncarza, snycerza, mincerza, a także wędrownego jubilera.

            - Kruszwica, budowla zwana ,,Mysią Wieżę’’ z legendy o królu Popielu. Legenda głosi, że właśnie tam, słynnego Popiela i jego rodzinę zjadły myszy, a tak naprawdę wieża stanowi pozostałość zamku w Kruszwicy zbudowanego ok. 1350 roku, przez Kazimierza Wielkiego.   Dzieci z zapartym tchem weszły na 32-metrową wieżę. Wspinaczka okazała się opłacalna, ponieważ z góry roztaczał się piękny widok na miasto i jezioro Gopło.

            Dodatkową atrakcję stanowił rejs statkiem ,,Rusałka” oraz kupno wyjątkowych pamiątek. To był długi, ale radosny, niezwykły dzień.

          • Chcemy wiedzieć więcej i umieć więcej

          • Uczniowie klasy 2a aktywnie uczestniczyli w zajęcia dodatkowych w formie warsztatowej dotyczącej wielu płaszczyzn wiedzy i umiejętności. Udział w tych zajęciach stworzył dzieciom możliwość lepszego poznania samych siebie, odkrycia własnych mocnych stron i potrzeb, rozwijania zainteresowań, zdolności i sprzyjał kształtowaniu umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.

            Były to warsztaty:

            - z zakresu umiejętności muzycznych, plastycznych, teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury,

            - Wiosenny kwiatek/listek z makramy, pod kierunkiem p. Magdaleny Gorskiej – Kamela, Pracownia krawiecka,

            - Sztuka zdrowego odżywiania - wykonanie mleczno-owocowych koktajli, prowadzenie p. Monika Gasik - nauczyciel i uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego. 

              Warsztaty były dla dzieci niezwykle atrakcyjne, ponieważ praktyczne działanie wsparte bogatymi narzędziami, materiałami i ciekawymi metodami sprzyjało aktywności i radości z nauki.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie
        • sp7kutno@onet.pl; sp7@edu.kutno.pl
        • (24) 355 44 61
        • ul. dr Antoniego Troczewskiego 2 99-300 Kutno Poland
        • Sekretariat czynny w godzinach: poniedziałek-czwartek: 07.30 - 15.30 piątek: 07.30 - 15.00
      • Logowanie