• "Kutno-czy tu jest smutno?"

• W dniu 27 września odbyły się zajęcia w Bibliotece Miejskiej. Uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych o tematyce : "Kutno-czy tu jest smutno?" Dzieci wysłuchały legendy o Kutnie , oglądały fotografie, na których przedstawione były ciekawe i ważne miejsca znajdujące się w Kutnie.

• Wycieczka do Bydgoszczy

• 25 września klasy 4a, 5a, 5b, 5c oraz 7b uczestniczyły w wycieczce do Bydgoszczy, którą rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Mydła i Historii Brudu.
            Jest to muzeum, w którym w ciekawy i niecodzienny sposób ukazywana jest historia higieny, brudu oraz mydła. Dodatkowo, podczas zwiedzania, wzięliśmy udział w warsztatach mydlarskich, dzięki czemu opuścimy muzeum z własnoręcznie zrobionym mydełkiem.
            Na uczestników wycieczki czekała również przygoda w Karmelowej Krainie, podczas której uczestniczyli w pokazie wyrobu słodyczy, a następnie każdy stworzył własnego lizaka.
            Po tych atrakcjach znaleźliśmy chwilę na posiłek, zakup pamiątek i fotografie.
            Następnie zwiedziliśmy miasto wraz z przewodnikiem: Stary Rynek, Katedrę św. Marcina i Mikołaja, budynek dawnego kolegium jezuitów - obecnie Ratusz, zobaczyliśmy trzy szachulcowe spichrze nad Brdą - oficjalny symbol
            miasta, rzeźbę „Przechodzący przez rzekę”, Operę Nova oraz Wyspę Młyńską.
            Po dniu pełnym wrażeń ruszymy w drogę powrotną, docierając do Kutna w godzinach popołudniowych.

• 30. Akcja Sprzątanie Świata „Sprzątanie świata łączy ludzi”

• Śmieci! Odpady! Segregacja! Jaki kolor pojemnika, worka! Czystość! Ochrona!

- takie hasła było słychać w naszej szkole od rana, bo 15 września dzień 30. Akcji Sprzątania Świata uczniowie klasy 1a i 3a rozpoczęli od warsztatów prawidłowego segregowania odpadów i aktywnych zabaw edukacyjnych. Była chusta animacyjna, worki segregacyjne, odpady szklane, papierowe, plastikowe, klamerki i emanujący z dzieci zapał i energia. Uczniowie klasy 2b wykonali  kukiełki Pożeraczy śmieci, a uczniowie klas IV-VII prace plastyczne pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym: Aleksander Kowalik klasa 5 c, Tymoteusz Politański klasa 5 b, Hubert Szczepański klasa 6 a.

Potem uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, a rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  otoczenia nie  jest  tylko  coroczna  zbiórka  śmieci, lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. .

Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie: M. Andrysiewicz,

M. Dobrzeniecka, H. Hetmaniak, A. Jakubowska

• Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024

• 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kutnie wierszem i piosenką pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2023/2024.
            Życzymy wszystkim dzieciom, aby ten rok szkolny był spełnieniem ich marzeń i planów, a nauka była wspaniałą edukacyjną przygodą!

• Lista niezbędnych rzeczy dla pierwszoklasisty

•  1. Komplet książek i ćwiczeń uczniowie otrzymają w szkole („Wielka Przygoda” wydawnictwo Nowa Era).

Książki i ćwiczenia do religii zakupują rodzice.

2. Zeszyty (bez marginesów):

• 16 – kartkowe w trzy linie (czerwone i niebieskie), w kratkę – po 2 sztuki,

3. Piórnik, a w nim:

• 2 ołówki miękkie
            • kredki ołówkowe,
            • linijka 15-20 cm – z widoczną podziałką,
            • zamykana temperówka,
            • gumka,
            • klej w sztyfcie,
            • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,

4. Przybory plastyczne:

• farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości,
            • kredki – świecowe Bambino (12 kolorów),
            • blok rysunkowy biały i kolorowy A4,
            • blok techniczny biały i kolorowy A4,
            • papier kolorowy (wycinanki),
            • bibuła kolorowa (biała, zielona, czerwona, niebieska, żółta),
            • teczka z gumką (na prace plastyczne),

5. Pozostałe rzeczy:

• strój gimnastyczny (spodenki, koszulka, buty sportowe, worek),
            • obuwie na zmianę + worek.

Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty, dlatego też, prosimy o podpisanie w widocznym miejscu (najlepiej z przodu) wszystkich rzeczy dziecka.