• Wycieczka pełna wrażeń

• 9 maja uczniowie klasy 1a i 3a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ciechocinka.

Pod fachową opieką pani przewodnik dzieci oddychały powietrzem z mikroklimatu pod

fontanną Grzybek, zwiedziły Park Zdrojowy z muszlą koncertową i fontanną „Jaś i

Małgosia”. Miały okazję zobaczyć pawie i czarne łabędzie. Pod tężniami wysłuchały historii

ich powstania oraz dowiedziały się o właściwościach zdrowotnych solanki.

Następnie udaliśmy się autokarem  do Rancho pod Olszyną - miejsca pełnego atrakcji.

Pierwszą z nich było pieczenie kiełbasek na ognisku, kolejne to: jazda na koniu oraz strzelanie z wiatrówki.

Do dyspozycji dzieci był również drewniany, jeździecki plac zabaw,  mini zoo z osiołkiem,

kozami, nutriami. Atrakcje wyzwoliły u dzieci pozytywne emocje, a ścieżka edukacyjna wprowadziła w świat koni. Niecodziennym przeżyciem był przejazd tramwajem konnym do lasu i towarzyszący mu radosny, zbiorowy śpiew ulubionych piosenek.

Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.

• Spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Wechterowiczem

• 1c na spotkaniu autorskim z panem Przemysławem Wechterowiczem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Pisarz  w wesołej formie, przybliżył małym czytelnikom swoją twórczość, mówił w jaki sposób powstały jego książki, odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarza gromkimi brawami.

• SP7 TRZYMA FORMĘ

• Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Przez cały rok szkolny 2023/2024 odbywały się różnego rodzaju aktywności mające na celu promowanie zdrowego odżywiania i zachęcanie do aktywności fizycznej.

Klasy 1-3 przygotowały zdrowe śniadania (kanapki, szaszłyki, surówki, kosze zdrowia) dodatkowo przebierając się na 1 wybrany kolor ulubionego owocu lub warzywa, utworzyły – Żywy Talerz Zdrowego Żywienia.

Klasy 4-7 na godzinach z wychowawcą przygotowały gazetki o zdrowym odżywianiu jak również promujące aktywny tryb życia. Na szczególną uwagę zasłużyła praca uczniów z klasy 7b.

Klasy 4 wykonały prace plastyczne „Talerz zdrowego żywienia” i ulotki o uzależnieniach.

Klasy 5 wzięły udział w konkursie na wiersz/rymowankę promujące zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Najciekawsze prace dostarczyli :

I miejsce: Filip Mijas – klasa 5a

II miejsce: Igor Lachowicz – klasa 5a

II miejsce: Tymoteusz Politański – klasa 5b

III miejsce: Szymon Salamon – klasa 5c

Klasy 6 wykonały Piramidy Zdrowego Żywienia. Wyróżnienie Otrzymał Hubert Szczepański – klasa 6a.

Uczniowie klas 7 wzięli udział w „Biegu po zdrowie” pokonując tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dodatkowo na lekcjach biologii wykonali plakaty na temat szkodliwości palenia papierosów.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali wspólnie plakat promujący aktywne spędzanie czasu.

Panie pedagog i psycholog razem z uczniami przygotowali Happening dotyczący zdrowia fizycznego i psychicznego.

Panie z biblioteki wykonały wspólnie z uczniami gazetkę dotyczącą programu „Trzymaj Formę” jak również przygotowały ekspozycje z książek o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej.

Dodatkowo odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu. Największą liczbę punktów zdobyli

Jan Zieliński – klasa 1a

Franciszek Korput – klasa 3a