• Wycieczka do Happy Park

• 15 kwietnia uczniowie klas Ib i Ic wraz z opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Stróżewka. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieli się jak można przygotować zapiekankę.

Po warsztatach spędzili aktywnie radosne chwile w bajkowej scenerii na ogromnej przestrzeni Happy Parku. Pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

• Eco Kutno - Elektrociepłownia przyjazna środowisku

• 12 kwietnia uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się na wycieczkę do elektrociepłowni Eco Kutno. Spotkanie rozpoczęły aktywne zajęcia wzbogacone interesującą prezentacją o zasadach ekologicznego działania przedsiębiorstwa, następnie dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska elektrociepłowni. Oczywiście najpierw musieli założyć kaski zapewniające im bezpieczeństwo  - co było dla nich nie lada wyzwaniem. Celem wycieczki było pokazanie, jak powstaje ciepło wykorzystywane na potrzeby ogrzewania i uzyskania ciepłej wody. W prosty i przystępny sposób dzieci mogły zapoznać się z procesem produkcji ciepła, dowiedziały się, dlaczego ciepło trzeba oszczędzać. Wiele podziwu wzbudził wysoki komin, olbrzymi skład węgla i oglądane piece. Na koniec wycieczki każde dziecko otrzymało worek na buty i pudełko kredek z logo firmy. Najcenniejsze dla dzieci były jednak wiadomości zdobyte w praktyczny sposób.

• Światowy Dzień Zdrowia

• W dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację (WHO) aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klas 4-tych na lekcjach przyrody wykonali ulotki, w których zwracali uwagę na uzależnienia związane z różnymi używkami. Klasy 7-e na lekcjach biologii wykonali plakaty o szkodliwości działania papierosów. Na lekcjach odbyły się projekcje filmów i pogadanki na temat profilaktyki chorób wirusowych i bakteryjnych. Dodatkowo wykonano gazetkę, na której zaprezentowano prace uczniów. Oprócz ulotek i plakatów, pojawiły się tam też Talerze Zdrowego Żywienia i Piramidy Zdrowia, wykonane przez uczniów klas 4-tych i 6-tych.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Historia i ja!"

• Dnia 13.04.2024 odbyły się Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Zbigniewa Religi w Kutnie podczas, których zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu  literackiego "Historia i ja!". Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ z naszej szkoły  w kategorii klas 7, 8 oraz Szkoły średnie organizowanym w ramach projektu społecznego "Z historią na Ty !", I miejsce zajęła Julia Nowacka kl. 7b. II miejsce natomiast w kategorii klas 4-6 zdobył Tymoteusz Politański z klasy 5b. Podziękowania były złożone również wszystkim uczestnikom konkursu,  którzy do niego przystąpili. Gratulujemy i życzy rozwijania dalszej pasji, jaką jest historia.

• Podsumowanie akcji „Góra grosza”

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza”. Zbiórka monet trwała  od 01.11.2023 – 29.02.2024. W marcu odbyło się podliczenie, pakowanie i wysyłka paczek.

Celem zbiórki drobnych monet była pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji było pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W segregacji i pakowaniu  monet pomogli uczniowie z kl. III a z wychowawcą p. H. Hetmaniak ,  uczniowie z kl. I a z wychowawcą p. M. Andrysiewicz oraz chętni uczniowie ze świetlicy szkolnej z p. A. Jakubowską.  Za podliczeniem i wysłanie paczek z groszami odpowiedzialne były uczennice kl. VI b  (wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu).  Za dostarczenie na pocztę i wysyłkę odpowiedzialni byli chłopcy z kl. VIa Michalak Aleksander, Trawczyński Jakub i Czujwid Patryk.

Łącznie zabraliśmy 730,28złoty.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie: A. Jakubowska, E. Dymkiewicz  i M. Piastowska- Szymczak .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.