• Wizyta przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji

• Dnia 22 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów klasa VI-VII z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Podczas spotkania, uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami, a także poruszyła tematykę cyberprzemocy. Pani policjantka przypomniała młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu, palenie tytoniu i niezrealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu karnemu, omówiła również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd w stosunku do nieletnich. Uświadomiła zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.