• Zakończyliśmy realizację programu "Grasz? Gramy - Ukrainie pomagamy"

• Od września do końca grudnia ubiegłego roku, uczniowie Naszej szkoły pochodzenia ukraińskiego, uczęszczali na zajęcia sportowe. Ich celem była integracja dzieci oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Organizowaliśmy również konkursy w formie gier i zabaw.

W ramach realizacji programu dzieci dostały upominki oraz stroje sportowe.

• Jasełka w Centrum Seniora

• W dniu 10. 01.2023r. Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą p. M. Andrysiewicz oraz uczennice Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. Va W.Pietrzak, Vb E. Klich, VI a A. Dziuba i VI b J. Nowacka wybrali się do Centrum Seniora, w którym przedstawili Jasełka. Bożonarodzeniowe przedstawienie teatralno-muzyczne wykonane przez uczniów oraz p. A. Chłopicką wywołało wiele wzruszeń. Było to czas wzajemnej życzliwości. Uczniowie przygotowali dla seniorów około świąteczny prezent, a seniorzy upiekli pyszne ciasto. Nie zabrakło śpiewu kolęd.

Dziękujemy Centrum seniora za zaproszenie.

• "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału –

tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
                                                                                                                                         James Madison

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza osiągają sukcesy. Ostatnio zdobyli szereg nagród
            i wyróżnień w kilku konkursach.

Są kreatywni i utalentowani plastycznie

Cztery pory roku - konkurs plastyczny, organizator Kutnowski Dom Kultury

I miejsce:  Hanna Grabowska klasa 5a, Gabriela Kubiak 5a, Tymoteusz Politański klasa 4b, Martyna Przybysz klasa 5b

"Jesienny Park" konkurs plastyczny, organizator Centrum Kultury Gminy Kutno

I miejsce Gabriela Bakura klasa 3a

Wyróżnienia: Polina  Berezitska klasa 2a, Zuzanna Florczak klasa 3a, Hubert Krukowski 3a, Kacper Mijas klasa 3a

Klasy IV-VIII

I miejsce Tymoteusz Politański klasa 4b

III miejsce Vitalina Kryhstal klasa 6b

Wyróżnienia: Blanka Tworus klasa 4b, Norbert Wypych klasa 6b Rafał Wasiak klasa 6b, Zuzanna Lachowicz klasa 5a

„Świat w kolorach pt. Różne oblicza jesieni”  XXXII edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, organizator Młodzieżowy Dom Kultury

I miejsce Vitalina Kryhstal klasa 6b

III miejsce Daria Berezitska klasa 2a

„Świąt blask” konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową, organizator Kutnowski Dom Kultury

Grand Prix  ex aequo Anna Gasik klasa 2a, Vitalina Kryhstal klasa 6b

Nagroda główna Tymoteusz Politański klasa 4b

Wyróżnienia:  Eryk Sadowski klasa 1b, Natalia Tyl klasa 2a, Lena Adamczyk klasa 3a, Hubert Krukowski 3a, Kacper Mijas klasa 3a Wiktoria Bielecka klasa 4a, Igor Lachowicz klasa 4a,

Wyjść z obrazu - czyli kwarantanna sztuką, organizator Kutnowski Dom Kultury

Nagroda główna Antoni Filipczak klasa 8a, Julia Łucka klasa 8a

wyróżnienie Karolina Borowicz klasa 8a, Małgorzata Kłys klasa 8a

Są uzdolnieni muzycznie

I Wojewódzki Amatorski Konkurs Tańca Solowego, organizator Centrum Kultury Gminy Kutno

III miejsce Amelia Jakubowska klasa 2a

Gratulujemy talentu i umiejętności, życzymy dalszych sukcesów!

• Wolni od alkoholu

• Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie we współpracy z Prezydentem Miasta Kutno zorganizowała konkurs graficzny pt.: „WOLNI OD ALKOHOLU”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych z terenu Miasta Kutno. Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu było opracowanie projektu graficznego, promującego zdrowy styl życia wolny od nałogów, który będzie wykorzystany jako materiał promocyjny przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie. Prace konkursowe nawiązują do promowania życia bez alkoholu. W wyniku prac komisji konkursowej, w skład której wchodzili przedstawiciele z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie dnia 13.12.2022r. komisja wyłoniła laureatów konkursu. Trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Zofia Zapała z klasy VIII a. GRATULUJEMY!