- Lekcja astronomii w Toruniu
- Spotkanie z alpinistą
- Ślad wodny oraz licznik CO2
- O energii
- Warsztaty ekologiczne.
- Z wizytą w Rogowie
- Film o tematyce przyrodniczej
- Z Erasmusem na Wegrzech
- Nowe krzewy i drzewa przed szkołą
- Sprzątanie podwórka szkolnego
- Wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego.
- Ekologicznie w Gimnazjum nr 1
- Czym jest ekologiczny ślad?
- EKO-Qiuz
- "Erasmusowa" zbiórka makulatury.
- Eko –jarmark i Eko-wystawa
- Wizyta w Rumunii
- O kosmosie
- Światowy Dzień Wody 22 marca
- Dzień Ziemi
- Spotkanie protow - dzień piąty
- Spotkanie projektowe - dzień czwarty
- Spotkanie projektowe - dzień trzeci
- Spotkanie projektowe - dzień drugi
- Spotkanie projektowe - dzień pierwszy
- Turcja
- Logo projektu wybrane
- Projekt Erasmus+
Spotkanie projektowe - dzień czwarty
W czwartek 21 maja rozpoczęliśmy nasz przedostatni dzień spotkania projektowego. Polscy uczniowie pod opieką nauczycieli pani wicedyrektor G. Mojsiej, p. I. Kraski-Tęgos, E. Lewandowskiej, M. Moszczyńskiej wraz z gośćmi z Węgier, Tucji i Rumunii wyruszyli o godz. 9.00 z parkingu przy Alejach ZHP 2.
Naszym pierwszym celem było zwiedzanie Kopalni Soli w Kłodawie. Mieliśmy tam okazję doświadczyć swoistej podróży do wnętrza Ziemi. Zapoznaliśmy się z legendą św. Kingi, węgierskiej księżniczki, dzięki której zawdzięczamy sól w naszym kraju, dowiedzieliśmy się jak jest ona wydobywana oraz jakie występują rodzaje tego minerału. Ciekawostką była dla nas informacja, że sól o barwie różowej występuje tylko w Kłodawie i Pakistanie. Dla większości z nas był to pierwszy spacer po kopalnianych korytarzach oraz zjazd górniczą windą.
Następnie wyruszyliśmy do grodu Mikołaja Kopernika. W maju grupa Erasmus zacznie też pracować nad tematem związanym z historią lotów kosmicznych i sławnymi kosmonautami. Dlatego warto też zwiedzić miejsce, gdzie początki badania nieba były bardzo intensywne i obfitowały w sukcesy. Zwiedzaliśmy więc miasto z przewodnikiem w języku angielskim. Poznaliśmy wiele ciekawych anegdot na temat Torunia, a także jego najwybitniejszego przedstawiciela – Mikołaja Kopernika.
Niezapomnianą atrakcją okazały się warsztaty w Żywym Muzeum Piernika. Zdobyliśmy tu nie tylko wiedzę teoretyczną na temat żywności, przypraw i ziół wykorzystywanych od wieków w kuchni, ale przede wszystkim praktyczną. Każdy z nas miał okazję osobiście dokonać wypieku tego tradycyjnego przysmaku toruńskiego, który mógł potem wziąć ze sobą do domu.
Czwartek był bardzo intensywnym dniem dla nas, ale także niezwykle atrakcyjnym i przyjemnym. Aromaty przypraw i pieczonych pierników towarzyszyły nam przez cały wieczór. Naszym gościom z zagranicy pokazaliśmy ciekawy i piękny ,,zakątek’’ naszego kraju. Wspólnie poznaliśmy jakie skarby kryje nasza Ziemia, doświadczyliśmy piękna otaczającej nas przyrody oraz tradycji.
Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/