- Lekcja astronomii w Toruniu
- Spotkanie z alpinistą
- Ślad wodny oraz licznik CO2
- O energii
- Warsztaty ekologiczne.
- Z wizytą w Rogowie
- Film o tematyce przyrodniczej
- Z Erasmusem na Wegrzech
- Nowe krzewy i drzewa przed szkołą
- Sprzątanie podwórka szkolnego
- Wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego.
- Ekologicznie w Gimnazjum nr 1
- Czym jest ekologiczny ślad?
- EKO-Qiuz
- "Erasmusowa" zbiórka makulatury.
- Eko –jarmark i Eko-wystawa
- Wizyta w Rumunii
- O kosmosie
- Światowy Dzień Wody 22 marca
- Dzień Ziemi
- Spotkanie protow - dzień piąty
- Spotkanie projektowe - dzień czwarty
- Spotkanie projektowe - dzień trzeci
- Spotkanie projektowe - dzień drugi
- Spotkanie projektowe - dzień pierwszy
- Turcja
- Logo projektu wybrane
- Projekt Erasmus+
Spotkanie protow - dzień piąty
W dniu 22 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie w ramach projektu ERASMUS PLUS odbył się apel ekologiczny pod hasłem: „Jedna jest Ziemia”. Celem tego apelu było uświadomienie młodzieży pozycji człowieka
w przyrodzie, jego wpływu na środowisko i zależności człowieka od środowiska, rozwijanie świadomości ekologicznej- wiedzy, poglądów, wyobrażeń o środowisku i jego zagrożeniach, zaznajomienie z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i rozumienie konieczności ich przestrzegania.Apel zakończył się pokazem mody strojów z materiałów z odzysku. Młodzież naszego gimnazjum oraz młodzież
z partnerskich szkół z Rumunii, Turcji i Węgier zaprezentowały wcześniej przygotowane stroje ze zużytych i niepotrzebnych rzeczy (gazety, folia, stare płyty, worki foliowe). Celem tej akcji było pokazanie, iż nie wszystko, co wygląda na bezużyteczne, takim jest oraz że tylko chęci i wyobraźnia ograniczają nasze możliwości. Międzynarodowe jury doceniło pomysłowość i kreatywność uczniów.Za najlepsze stroje przyznano nagrody.Apel przygotowały p. Małgorzata Dyicińska i p. Hanna Krempowicz.
W tym samym dniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem: „Gdzie woda- tam życia” oraz konkurs plastyczny pod hasłem: „Jedna jest Ziemia”. Najlepsze prace zostały nagrodzone.
Po apelu grupa projektowa pod opieką p. Małgorzaty Dyicińskiej, p. Hanny Krempowicz, p. Grażyny Mojsiej
i p. Marzeny Majtczak wyruszyła do gospodarstwa agroturystycznego w Grzybowie. Członkowie projektu poznali zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, mieli okazję karmić i doić kozy oraz spróbować świeżego mleka. Poznali też proces produkcji serów i wypieku chleba. Pamiątką z tego spotkania był własnoręcznie wypieczony chleb.W ramach zajęć ekologicznych przeprowadzona została prelekcja na temat życia pszczół oraz wykonane zostały własnoręcznie świece z wosku. Właściciele gospodarstwa pokazali również wykorzystanie alternatywnych źródeł energii.
Nasi zagraniczni goście poznali także polskie tradycje ludowe. W ramach tych zajęć własnoręcznie wykonali sannickie wycinanki.
Celem tego wyjazdu było zaprezentowanie ekologicznych działań naszego regionu, szerzenie wiedzy o przyrodzie oraz pokazanie piękna polskiej przyrody.
Na zakończenie spotkań projektowych odbyła się uroczysta kolacja w zajeździe „U Liska”, gdzie pożegnaliśmy naszych partnerów z Rumunii, Turcji i Węgier.
Teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie – tym razem w Rumunii.
Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/