- Lekcja astronomii w Toruniu
- Spotkanie z alpinistą
- Ślad wodny oraz licznik CO2
- O energii
- Warsztaty ekologiczne.
- Z wizytą w Rogowie
- Film o tematyce przyrodniczej
- Z Erasmusem na Wegrzech
- Nowe krzewy i drzewa przed szkołą
- Sprzątanie podwórka szkolnego
- Wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego.
- Ekologicznie w Gimnazjum nr 1
- Czym jest ekologiczny ślad?
- EKO-Qiuz
- "Erasmusowa" zbiórka makulatury.
- Eko –jarmark i Eko-wystawa
- Wizyta w Rumunii
- O kosmosie
- Światowy Dzień Wody 22 marca
- Dzień Ziemi
- Spotkanie protow - dzień piąty
- Spotkanie projektowe - dzień czwarty
- Spotkanie projektowe - dzień trzeci
- Spotkanie projektowe - dzień drugi
- Spotkanie projektowe - dzień pierwszy
- Turcja
- Logo projektu wybrane
- Projekt Erasmus+
Spotkanie projektowe - dzień drugi
Dnia 19 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią grupa uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus Plus. Opiekunami naszej wyprawy były panie M. Dyicińska, B. Majda-Szumigalska, M. Piastowska-Szymczak oraz E. Lewandowska.
Celem wycieczki było zobaczenie najciekawszych miejsc stolicy, które przy okazji powiązane są z ekologią i mają wyjątkowe walory przyrodnicze, przez co miały one wyczulić uczestników na potrzebę ochrony środowiska naturalnego.
Wyjechaliśmy o 7 godzinie spod Urzędu Skarbowego w Kutnie. Pierwszym przystankiem na naszej wycieczce była Żelazowa Wola i jej urokliwy park. Największą wartością tego parku krajobrazowego to mnóstwo starych i ogromnych drzew, jak liczne dęby, topole, klony, wierzby. Znajduje się tu ponad 10 tys. odmian wielu gatunków drzew, krzewów i bylin.. Przy wejściu podziwialiśmy m.in. lawendy, róże, floksy, liliowce, irysy, hortensje, a także kwitnące tawułki chińskie oraz bzy.
Z Żelazowej Woli udaliśmy się do Warszawy, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi. Znajdują się w nim zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi. Szczególną pozycję zajmują tutaj bogate kolekcje bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych (ponad 29,5 tys. okazów), zaliczane do największych tego typu zbiorów muzealnych na świecie.
Z muzeum pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Z przewodnikiem pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym.
W trakcie naszej wycieczki organizatorzy starali się uwrażliwić uczestników na piękno przyrody jak i walory środowiska naturalnego zwiedzanego regionu. Realizacja tego celu udała nam się także podczas wizyty w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ten zespół pałacowo - parkowy zachwycił uczestników projektu swoją florą i fauną. Podczas spaceru alejkami można było zobaczyć wiewiórki, pawie, a także posłuchać śpiewu ptaków wśród bujnie rodzącej się do życia zieleni.
Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/